Zabiegi na podwójny podbródek

kobieta dotyka delikatnie swoją brodę
Zabiegi na podwójny podbródek
5 (100%) 21 Głosów

Drugi podbródek to poważna wada estetyczna skóry. Skóra to największy organ ludzkiego organizmu. Jej powierzchnia u dorosłego człowieka to około 2 m2, a średnia waga waha się ok 3,8 do nawet 4,2 kg. Z biegiem czasu skóra ulega jednak procesowi starzenia. Zmienia się jej budowa, połączenia kolagenowe słabną, a na powierzchni zaczynają pojawiać się zmarszczki. Jednym z efektów tego procesu jest tak zwany drugi podbródek, znany też jako podwójny podbródek. Jest to charakterystyczna fałda luźnej skóry powstająca poniżej linii szczęki, sięgająca aż do szyi. Powstaje na skutek gromadzenia się w tym rejonie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz jak już wspomnieliśmy, osłabianiu połączeń kolagenowych, co w konsekwencji prowadzi do utraty napięcia i elastyczności skóry.

Drugi podróbek u szczupłej osoby wcale nie jest rzadkością. Osoby cieszące się szczupłą sylwetką nie są wolne od procesu starzenia się skóry. Możliwe, że drugi podbródek wystąpi u nichkobieta i jej podwójna broda później lub będzie odrobinę mniej widoczny, nie ma jednak wątpliwości, że prędzej czy później problem ten też je dotknie. Sposób w jaki leczy się drugi podbródek u szczupłej osoby jest dokładnie identyczny jak w innych przypadkach. Likwidacja drugiego podbródka jest możliwa (czytaj więcej na: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/drugi-podbrodek/). Medycyna estetyczna dysponuje urządzeniami oraz technologią umożliwiającą redukcję tego niezbyt estetycznego efektu starzenia.

Jak się pozbyć drugiego podbródka?

Podwójny podbródek łatwo wyleczyć. Rozwiązaniem problemu są odpowiednie zabiegi oferowane przez kliniki medycyny estetycznej. Już podczas pierwszej wizyty w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, pacjent uzyska szczegółowe informacja na temat tego, jak zlikwidować drugi podbródek, jakie można osiągnąć efekty oraz ile zabiegów trzeba wykonać, aby rezultat był zadowalający. Każdy kosmetolog wskaże pacjentowi jak się pozbyć drugiego podbródka.

Przeczytaj o metodach likwidacji drugiego podbródka: http://drkonczalska.pl/arts/likwidacja-drugiego-podbrodka-metody/

Zabiegi na drugi podbródek

Spośród wielu możliwości niwelacji tej niedoskonałości najskuteczniejsze są specjalnie w tym celu stworzone zabiegi na drugi podbródek. Lista urządzeń oraz zabiegów skutecznych w tym przypadku jest bardzo długa. Przyjrzymy się teraz szóstce z nich.

 • Pollogen Legend – Maximus – działanie tego urządzenia zaczyna się na powierzchni skóry, a kończy w głębokich jej warstwach aż do mięśni zlokalizowanych pod nią. Daje szybkie oraz wyjątkowo dobre efekty już w kilka dni po pierwszym zabiegu. Likwidacja drugiego podbródka nastepuje szybko a efekty sa wyraźnie widoczne już kilka dni po zabiegu.
 • Ultraformer III HIFU – Ultradźwiękowa fala uderzeniowa rozbija tkankę tłuszczową tym samym wyszczuplając i modelując podbródek.
 • Venus Legacy – fale radiowe generowane przez urządzenie roztapiają tłuszcz zgromadzony pdo skórą pozwalając szybko i skutecznie modelować podbródek
 • Mobilift – całkowicie bezinwazyjny zabieg specjalnie zaprojektowanymi klapkami stymuluje skórę do ujędrnienia oraz powoduje rozbijanie tkanki tłuszczowej.
 • Karboksyterapia Reology 2 – dwutlenek węgla podany podskórnie rozbija komórki tłuszczowe powodując wymodelowanie oraz podniesieni linii podbródka
 • Icoone – Głowica masująca urządzenia Icoone generuje 1180 impulsów na minutę, pobudzając skórę do produkcji kolagenu a to prowadzi do poprawy jej elastyczności.Dodatkowy efekt to redukcja tkanki tłuszczowej.

Przychodząc do kliniki z pytaniem o to jak zlikwidować drugi podbródek uzyskamy szybka i wyczerpującą odpowiedź.

10 Odpowiedzi na Zabiegi na podwójny podbródek

 1. infua pisze:

  Siedzący tryb życia też robi swoje. Znam wielu szczupłych informatyków, którzy mają problem z drugim podbródkiem.

 2. hobbit pisze:

  A to jak wyglądają takie zabiegi usuwania drugiego podbródka? Zawsze myślałam, że do usuwania tłuszczu potrzebna jest operacja…

  • mechwarrior666 pisze:

   Operacja na podwójny podbródek nie jest konieczna, można to załatwić bezinwazyjnie. W jaki sposób? Chyba jakimiś czarami ^^ A tak serio, to najlepiej dopytać już w klinice – konsultacje z reguły są darmowe.

 3. poco1poco pisze:

  Po co właściwie iść na jakiś zabieg? Istnieją przecież różnego rodzaju masaże na drugi podbródek, które mają go pomniejszyć.

  • Agucha pisze:

   Żadne masaże, ćwiczenia czy diety nie dają takiego efektu. Z reguły podwójny podbródek po czymś takim jak był tak jest. Jedynie zabiegi medycyny estetycznej przynoszą efekt.

 4. kawai pisze:

  Sama na skutek ostrych ćwiczeń i rygorystycznej diety bardzo szybko schudłam, ale w efekcie mój podwójny podbródek zamiast zniknąć stał się bardziej obwisły – ohydztwo. Dopiero zabieg w klinice kosmetycznej naciągnął moją skórę i zredukował tę paskudną gulę 🙂

 5. korka pisze:

  Też byłam na takim zabiegu i polecam. Obawiałam się, że zabieg na podwójny podbródek nadwyręży mój budżet, ale wszystko dało się rozbić na raty 😀

 6. Kajetan pisze:

  Mi by się przydało na podwójny podbródek. Ćwiczenia mi nie pomagają a robie już od dłuższego czasu i nic……

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 7