Trądzik różowaty kosmetyki do pielęgnacji

naturalny krem na trądzik
Trądzik różowaty kosmetyki do pielęgnacji
5 (100%) 2 Głosów

Trądzik różowaty to jednostka chorobowa, która dotyka coraz większą grupę ludzi. Jednakże jest to schorzenie bardzo trudne do usunięcia. W jego przypadku stosowane są różnorakie metody, aby zwalczyć wypryski, a także zaczerwienienia na skórze. W wielu sytuacjach niezbędna staje się wizyta u specjalisty z zakresu dermatologii. W odniesieniu do osób dotkniętych chorobą lub mających skłonność do jej powstawania, ogromnej wagi nabiera odpowiednia pielęgnacja miejsc narażonych na występowanie choroby, a więc skóry twarzy, pleców, ramion czy dekoltu. Biorąc pod uwagę powyższe, ważną kwestią jest wybór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, wspomagających walkę z tą trudną przypadłością.

Wybierz odpowiedni kosmetyk

Jakie na trądzik różowaty kosmetyki do pielęgnacji powinny być stosowane? Konieczne jest aby w tym względzie sięgać po preparaty przeznaczone właśnie do skóry dotkniętej trądzikiem różowatym. Mają one bowiem właściwości bardzo naturalny i ograniczony skład, ponadto nie zawierają elementów drażniących oraz alkoholu.

Polecane są głównie środki botaniczne, ponieważ są bardzo dobre w radzeniu sobie z problemem trądziku różowatego. Kosmetyki pielęgnacyjne nie mogą mieć w swoim składzie żadnych konserwantów. Trzeba także zwracać uwagę na termin ważności preparatu kosmetycznego.

Kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji skóry dotkniętej trądzikiem różowatym nie może także zawierać substancji zapachowych, gdyż niektóre olejki eteryczne mają bardzo negatywny wpływ na cerę o charakterze naczyniowym ze skłonnością do powstawania stanów zapalnych.

Kosmetyki pielęgnacyjne nie powinny również przyczyniać się do zatykania porów, aby nie spowodować gromadzenia się tam sebum  oraz nie ujawniały się w tym miejscu stany zapalne.

Ważną kwestią jest także to aby krem pielęgnacyjny przeznaczony do twarzy dotkniętej określoną chorobą miał prawidłowe pH dla skóry, najlepiej kwaśne – sprawdź jak działają kremy: http://www.artykulynazdrowie.net.pl/porady/tradzik-rozowaty-krem-redukujacy-podraznienia/.

Zadbaj o odpowiednią pielęgnację

Przy pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym konieczne jest, aby dokonywać przemywania twarzy letnią wodą. Nie wolno stosować wody gorącej. Wpływa ona bowiem bardzo negatywnie na skórę, powoduje wysuszenie, a także pobudzenie układu krwionośnego. Koniecznie należy zrezygnować z kosmetyków zawierających alkohol, szczególnie z toników, które to taki składnik zawierają.

Stosowanie peelingów również nie jest wskazaną czynnością przy prowadzeniu walki z trądzikiem różowatym. Działają one bowiem bardzo drażniąco na skórę. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest samodzielnie przygotowana maseczka na bazie płatków owsianych. Wykazuje ona bowiem działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne.

Szukaj tych składników:

Co więc powinny zawierać na trądzik różowaty kosmetyki do pielęgnacji? Ważna jest obecność filtru UV, w odniesieniu do kremu który przeznaczony jest do dziennego wykorzystania. Słońce wykazuje bowiem dużą szkodliwość dla cery trądzikowej i może spowodować nasilenie się objawów. Konieczne jest aby kremy wykazywały się silnymi właściwościami nawilżającymi, a więc mającymi w swoim składzie retinol, a także inne witaminy oraz olejki.

Bardzo dobrze sprawdzają się preparaty mające w swojej zawartości wyciągi z roślin zielarskich. Wyróżniające znaczenie tutaj ma zielona herbata. Wykazuje ona bowiem silne właściwości antyoksydacyjne oraz antybakteryjne. Umożliwia zachowanie właściwego poziomu pH, które to powinno być kwaśne.

Przydatne jest także stosowanie preparatów przygotowanych własnoręcznie. Wymienić w tym miejscu można napary z zielonej herbaty, rumianku, kasztanowca, a także wspomniana wcześniej maseczka przygotowana na bazie płatków owsianych. Daje ona cudowne efekty w walce z zaczerwienieniami, a także infekcjami spowodowanymi przez drobnoustroje bakteryjne. Połączenie domowych kosmetyków z profesjonalnymi preparatami przyczynia się do uzyskania bardzo dobrych efektów pielęgnacyjnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

41 − = 40