Rumieńce na twarzy – jak zwalczyć?

Rumieńce - twarz
Rumieńce na twarzy – jak zwalczyć?
5 (100%) 15 Głosów

Rumieńce to wstydliwy problem dużej grupy ludzi. Może on stanowić kłopot szczególnie dla kobiet, które starają się pokryć go toną makijażu. Niestety próby te często kończą się niezadowalającym rezultatem. Czerwone plamy na policzkach powstają przez nieprawidłowe kurczenie i rozkurczanie się naczynek krwionośnych znajdujących się tuż pod skórą. Zwykle płynie nimi krew, która odżywia naszą skórę i wszystkie narządy, jednak gdy ich praca jest zaburzona, szczególnie w sytuacjach silnie emocjonalnych, mogą powodować powstawanie rumieńców.

Do czego mogą doprowadzić rumieńce na twarzy?

W większości przypadków, rumieńce na twarzy pojawiają się w momencie silnego stresu lub wstydu i znikają po kilkunastu sekundach lub maksymalnie kilku minutach. U niektórych jednak ich pojawieniu się, może towarzyszyć nieprzyjemne pieczenie skóry. U osób borykających się z problemem kruchych naczyń krwionośnych, prowadzą niekiedy do tworzenia pajączków, czyli nieestetycznych przebarwień na skórze, których usunięcie może być trudne.

Więcej o usuwaniu rumieńców na twarzy tutaj: http://drkonczalska.pl/arts/jak-dbac-o-cere-z-rumieniem/

Czy można usunąć rumieniec na twarzy?

W dobie nowoczesnej medycyny estetycznej usunięcie rumieńca na twarzy jest jak najbardziej możliwe. Co więcej, wszystkie oferowane zabiegi są w zupełności bezpieczne i nieinwazyjne. Może poddać się im każdy. Potrzeba jest tylko krótka konsultacja z lekarzem specjalistą, który pomoże dobrać odpowiedni rodzaj zabiegu.

Zabiegi na rumieńce na policzkach:

  • laser Harmony XL Dye-VI: pomaga on pozbyć się problemu jakim są rumieńce na policzkach, poprzez oddziaływanie na naczynka wąskopasmowym, pulsacyjnym światłem obkurczającym te naczynka.
  • laser Varilite: zabieg ten polega na podgrzaniu naczyń krwionośnych do odpowiedniej temperatury, powodującej ich obkurczenie i wzmocnienie.
  • głowica Hot-Cold: proces ten to naprzemienne podgrzewanie i chłodzenie naczynek. Tego rodzaju ćwiczenia, sprawiają, że naczynia wzmacniają się i uodparniają.
  • Ultradźwięki: zabieg ten zaczyna się od zaaplikowania na skórę ampułki. Następnie działa się na nią ultradźwiękami, które powodują wchłanianie specjalnego serum z ampułki do skóry. Lek wzmacnia i obkurcza naczynka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − 8 =