Odgrzybianie organizmu – Skuteczne oczyszczanie organizmu ziołami

Odgrzybianie organizmu – Skuteczne oczyszczanie organizmu ziołami
5 (100%) 11 Głosów

Nasz organizm codziennie przyjmuje niezliczoną ilość szkodliwych i toksycznych substancji. Jak wiadomo, liczne organy naszego ciała odpowiadają za oczyszczanie ciała z toksyn, jednak nieustanna ekspozycja na szkodliwe czynniki może doprowadzić do ich uszkodzenia oraz mniej lub bardziej poważnego upośledzenia ich funkcji. Warto więc stosować się do kilku ogólnych rad, które pozwolą zachować nasz organizm w dobrej kondycji, a także sięgnąć po sprawdzone, bezpieczne metody wspomagające procesy detoksykacji organizmu.

Oczyszczanie organizmu przez wątrobę

Bez wątpienia, najważniejszym organem w procesie codziennej detoksykacji naszego organizmu jest wątroba. To właśnie wątroba odpowiada za produkcję żółci, neutralizację toksycznych substancji oraz wiele innych rzeczy, które mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wątroba jest narządem, który posiada bardzo duże zdolności do samodzielnej regeneracji uszkodzonych komórek, jednak czasami długotrwała ekspozycja na dużą ilość substancji toksycznych może sprawić, że wątroba ulega uszkodzeniu i nie jest w stanie prawidłowo spełniać swoich podstawowych funkcji. Warto więc pomyśleć o wsparciu wątroby a także o kompleksowej detoksykacji tego narządu.

Odgrzybianie organizmu – PORADNIK – Kliknij

Zioła na oczyszczanie organizmu

Najskuteczniejszą metodą, jeśli chodzi o oczyszczanie wątroby, są preparaty na bazie ziół. Pośród ziół, które wykazują najsilniejsze właściwości oczyszczające wątrobę, należy wymienić przede wszystkim ziele karczocha, ostropest plamisty oraz miętę pieprzową. Cenne właściwości regenerujące wątrobę posiadają również preparaty zawierające fosfolipidy sojowe. Rzecz jednak w tym, aby nie skupiać się tylko na jednym aspekcie (na przykład samym oczyszczaniu).

Prawidłowa kuracja oczyszczająca wątrobę powinna składać się nie tylko ze składników o działaniu typowo detoksykacyjnym, ale również z tych, które wspomagają proces regenarcji komórek tego narządu. Jedynie współwystępowanie tych dwóch czynników sprawia, że dana kuracja oczyszczająca może być naprawdę efektywna. Hepa Vitale to jeden z najlepszych preparatów oczyszczajacych wątrobę, jakie są dostępne na polskim rynku. Wartość tej mieszanki ziołowej polega na umiejętnie skomponowanym składzie, dzięki któremu preparat jest niezwykle skuteczny. Mamy tutaj Babkę Płesznik, czyli zioło o silnych właściwościach detoksykacyjnych, a także Czarnuszkę Siewną, która oprócz detoksykacji posiada również właściwości stymulujące układ odpornościowy. Te dwa składniki zostały uzupełnione o ziele Ostropestu Plamistego, który jest źródłem sylimaryny. Sylimaryna to substancja, która bierze czynny udział w procesie regeneracji wątroby. W przypadku preparatu Hepa Vitale mamy więc do czynienia z umiejętnym połączeniem dwóch funkcji: oczyszczajacej oraz osłonowo-regenerującej, dzięki czemu ów preparat stanowi kompletną kurację detoksykacyjną.

Oczywiście, należy pamiętać, że stosowanie jakiegolwiek preparatu nie może być w pełni skuteczne, jeśli nie towarzyszy mu odpowiedni tryb życia. Oczyszczanie organizmu na przykład przy pomocy ziół powinno stanowić tylko dodatkowy czynnik wspomagający pracę wątroby. Należy unikać odżywek(papierosy, alkohol), ograniczyć spożycie leków a także dbać o to, aby codzienna dieta była w miarę lekkostrawna a zarazem bogata w składniki odżywcze i błonnik. Bez tych czynników, utrzymanie naszej wątroby w dobrej kondycji może okazać się bardzo trudne.

 

3 Odpowiedzi na Odgrzybianie organizmu – Skuteczne oczyszczanie organizmu ziołami

  1. LM pisze:

    Oczyszczanie wątroby powinno być przeprowadzone przez co najmniej trzy tygodnie. Usuwanie toksyn to powolny proces i nawet jak stosuje się najlepszą mieszankę ziołową to przez jakiś czas to wszystko będzie z organizmu wydalane. A lepiej porządnie oczyścić wątrobę niż potem zaczynać od nowa za jakiś czas.

  2. 4k pisze:

    Detoks wątroby nie jest trudny, ale rzeczywiście trzeba na to trochę czasu poświęcić. Mówisz 3 tygodnie? To ja dodaję jeszcze 2. Bo w gruncie rzeczy nie ma opcji żeby pozbyć się toksyn szybciej, wszystko też zależy od odpowiedniego wieku a także ogólnego zdrowia organizmu.

  3. Irena pisze:

    Zależy czy 3 tygodnie czy dłużej od ziół. Moim zdaniem 3tygodnie to za mało, żeby całkowicie pozbyć się toksyn z wątroby. Piję HepaVitale od miesiąca i nie zamierzam przerywać kuracji. Będę je piła dotąd aż skończy się opakowanie, a narazie nie zanosi się na to 🙂 Czuję się już lepiej, ale wiem, że potrzeba więcej czasu na takie rzeczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + = 26