Nowoczesny sposób na usuwanie owłosienia – depilacja laserowa

Usuwanie owłosienia laserem
Nowoczesny sposób na usuwanie owłosienia – depilacja laserowa
5 (100%) 1 Głosów

Pielęgnowanie własnej urody ma dla każdej kobiety istotne znaczenie. Każda z pań chce wyglądać pięknie, młodo i zjawiskowo. Dlatego też wiele kobiet poświęca sporo czasu na dbanie o wygląd swojej skóry. Na dbanie o wygląd skóry składa się wiele zabiegów, między innymi depilacja.


Depilacja skóry

Usuwanie niechcianego owłosienia jest popularnym zabiegiem, który kobiety wykonują dość często. Depilacja wymaga ciągłego, cyklicznego powtarzania, gdyż usunięte włoski po pewnym czasie odrastają. Znane wszystkim, tradycyjne metody jak wykorzystanie wosku, maszynki do golenia, czy też depilatora są skuteczne, jednak mają sporo wad. Dwie główne wady tych metod to ciągłe odrastanie włosków, a także fakt, że depilacja tymi metodami często jest bolesna.

Nowoczesna depilacja laserowa

Na szczęście dzisiejsza technologia oferuje nam metody alternatywne, które są nowoczesne, innowacyjne i powoli wypierają tradycyjne metody usuwania owłosienia. Depilacja laserowa jest nowoczesnym sposobem usuwania owłosienia. Urządzenia, które służą do tego typu depilacji opierają się na działaniu lasera o pewnej długości fali światła. Laser ten, dzięki swojej energii skutecznie usuwa cebulki włosków, dzięki czemu, włoski te w przyszłości nie będą odrastały.

Laserowe usuwanie owłosienia polega na wykonaniu kilku zabiegów, w zależności od potrzeb danej osoby. Istotnym faktem jest, że zabieg taki jest bezbolesny, co w porównaniu z większością tradycyjnych metod depilacji jest zdecydowanym plusem. Zabieg taki jest również dość krótki. Depilacja laserowa pozwala na usunięcie włosków z dowolnej części ciała człowieka.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa, żeby zadziałała i skutecznie usunęła owłosienie, wymaga odpowiedniego przygotowania skóry.

  • Dzień przed zabiegiem warto zgolić włoski z miejsc przeznaczonych do depilacji
  • Skóra, która ma zostać poddana depilacji nie może być podrażniona
  • Kilka tygodni przed depilacją należy zakończyć opalanie się
  • Kilka tygodni przed zabiegiem należy zakończyć terapię lekami fototoksycznymi
  • Kilka tygodni przed zabiegiem nie wolno brać retinoidów doustnie

Co robić po zabiegu?

Po każdym, wykonanym zabiegu, na depilowanych fragmentach skóry może pojawić się zaczerwienienie, czy nawet lekkie podrażnienie. Nie jest to nic groźnego, bardzo szybko skóra wróci do normalnego stanu, jednak pamiętajmy, że po zabiegu:

  • Należy używać delikatnych środków pielęgnujących skórę
  • Należy unikać korzystania z basenu i sauny
  • Nie wolno opalać się do około miesiąca po zabiegu

W zależności od wrażliwości skóry pacjenta, obrzęk, czy zaczerwienienie może ustąpić po kilku godzinach, maksymalnie po kilku dniach.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Laserowe usuwanie owłosienia jest bardzo skuteczną metodą. Wiele laserów oferuje niemalże 100 % skuteczność.
Oznacza to, że po zakończeniu cyklu zabiegów, na skórze nie pozostaną żadne włoski. Jednak zazwyczaj do około roku po zabiegu na skórze, która została poddana depilacji mogą wyrosnąć włoski w małej ilości, jednak nie jest to żaden problem. Jeden dodatkowy zabieg sprawi, że włoski nie będą więcej odrastały.

Zapisz się na zabieg:

Laserowe usuwanie owłosienia w Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 4 = 5