Nadmierne owłosienie u mężczyzn

Nadmierne owłosienie u mężczyzn
5 (100%) 4 Głosów

Nadmiernie owłosienie u mężczyzn, jak i u kobiet może powodować nie tylko dyskomfort, ale i zachwianą pewność siebie. Na szczęście można sobie z nim szybko poradzić, a woskowanie lub depilacja laserowa sprawią, że dodatkowe owłosienie będzie jedynie nieprzyjemnym wspomnieniem.

Hirsutyzm – objawy u kobiet

W medycznym języku, hirsutyzm oznacza pojawianie się męskiego zarostu u kobiet. Może on wystąpić na przykład w okolicach sromu, na twarzy czy też na klatce piersiowej. Wyjątkowo kłopotliwe dla kobiet jest na przykład to, gdy zarost tego typu pojawia się w okolicach brodawek. Aby łatwo i szybko sobie poradzić z tym problemem, najlepiej zaufać specjalistom. Jeśli dysponują oni odpowiednią wiedzą, ale i nowoczesnym sprzętem, to będą w stanie szybko poradzić sobie z problemem.

Depilacja laserowa – efekty

Zwłaszcza gdy na kobiecym ciele pojawiają się moce i niezbyt estetyczne włoski, dobrze jest postawić na depilację laserową laserem diodowym Vectus. Warto ją wykonać ze względów estetycznych, ale nie tylko. Trzeba pamiętać też, że na włoskach mogą gromadzić się bakterie. Depilacja zlikwiduje na przykład owłosienie na piersiach oraz w innych miejscach. Również jest polecana dla mężczyzn, jeśli na przykład włosy pojawiają się na plecach. Sugeruje się od 4 do 6 zabiegów laserem Vectus. Zabieg trwa od 5 do 30 minut, a efekty są trwałe.

Czy depilacja laserowa boli?

Nie, zabiegi są bezbolesne i nie trzeba stosować znieczulenia.

Depilacja laserowa – ile zabiegów?

Sugeruje się od 4 do 6 zabiegów laserem Vectus.

Depilacja woskiem

Można też bardzo skutecznie wykorzystać wosk do depilacji twarzy. Sam zabieg trwa od 30 do 60 minut i jest bardzo tani – kosztuje zaledwie kilkanaście złotych. Efekty jednak nie są trwałe, jednak utrzymują się przez od czas od 2 do 4 tygodni. Depilacja tego typu polecana jest zwłaszcza osobom, które ze względu na stan zdrowia nie mogą przeprowadzić depilacji laserem.

Niezależnie od sposobu, warto jednak się depilować – nie tylko ze względów estetycznych, ale też higienicznych.

5 Odpowiedzi na Nadmierne owłosienie u mężczyzn

 1. Prima pisze:

  Depilacji woskiem nigdy nie próbowałam, ponieważ jestem zwolenniczką depilacji laserowej. Pomogła mi ona pozbyć sie wrastających włosków, które w pewnym momencie stały się dosyć uporczywe i moja skóra strasznie nieestetycznie wyglądała..

 2. ceedia pisze:

  Już od dłuższego czasu myślę nad depilacją laserową. Meczy mnie depilowanie maszynką. Mam strasznie podrażnioną i suchą skórę. Słyszałam, że kilka zabiegów depilacji laserowej pozwala uniknąć golenia na długie miesiące, a nawet lata.

  • coda pisze:

   Owszem pozwala, tylko trzeba znaleźć dobrych specjalistów. Szczerze to uważam, że taki zabieg chodź jest drogi to i tak pozwala nam zaoszczędzić w skali kilku lat, ponieważ później nie musimy wydawać pieniędzy na maszynki i jakieś kremy nawilżające po goleniu no i co najważniejsze możemy zaoszczędzić trochę czasu 😀

 3. ziela567 pisze:

  Uważam, że taki zabieg powinien być wykonany w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej. Ja swój pojechałam wykonać w Gdańsku – Clinica Cosmetologica. Wykonałam około 6 zabiegów. Teraz raz w roku jeżdżę na zabieg „przypominający” i po moich włosach na nogach i miejscu intymnym brak śladu.

 4. fiolKA-4 pisze:

  No dziewczyny chyba w końcu dam się przekonać i pójdę na depilację laserową. Jakieś pieniądze już odłożyłam. Dzięki wam mam świadomość, że efekty nie utrzymają się zbyt długo, ale rok to mi wystarczy, później najwyżej pójdę jeszcze raz 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 81 = 85