Jak leczyć popękane naczynka na twarzy?

Jak leczyć popękane naczynka na twarzy?
5 (100%) 1 Głosów

Popękane naczynka na twarzy to problem, którego nie należy lekceważyć. Obecnie, coraz większa liczba pacjentów sięga po specjalistyczne zabiegi, których celem jest usuwanie pajączków i przywrócenie naszej cerze dawnej witalności. Zmagając się z problemem, jakim są rozszerzone naczynka z pewnością należy wystrzegać się promieniowania UV i wysokich temperatur, które niekorzystnie oddziaływać będą na kondycję naszej skóry, czyniąc ją jeszcze bardziej wrażliwą i podatną na zaczerwienienia, a tego byśmy nie chcieli. Preparatami, które także możemy skreślić z naszej listy już na samym początku okażą się wszelkie kremy o ściągającym działaniu oraz kosmetyki z dodatkiem alkoholu. Wszystkie one tylko podkreślą nasz problem, którym są  pajączki na twarzy. 

Co na pajączki na twarzy okaże się najlepszym rozwiązaniem ? Niezawodny zabieg na naczynka to, bez wątpienia, laser pulsujący barwnikowy.Laserowe usuwanie naczynek powinniśmy rozpocząć chcąc pozbyć się bardziej zaawansowanych zmian na naszej skórze. Taki zabieg pozwala na trwałe wyeliminowanie problemu zaczerwienień jest także bezbolesny, możemy jedynie odczuć lekkie szczypanie i mrowienie na skórze, po wykonanym zabiegu. W wypadku najintensywniejszych zaczerwienień kurację należy powtarzać.

Skuteczne zamykanie naczynek może się dokonać także przez krioterapię. W przypadku tej metody za pomocą ciekłego azotu niechciane pajączki są zamrażane i dzięki temu znikają. Ten zabieg na popękane naczynka nie zawsze przynosi spodziewany efekt i trzeba się liczyć z tym, że będziemy usieli do powtórzyć.

Kolejnym sposobem pozbycia się niechcianych zmian będzie elektrokoagulacja, polegająca na zamykaniu naczynek prądem o bezpiecznym natężeniu. Ta metoda uznawana jest powszechnie za mniej skuteczną niż laser, dlatego w salonach kosmetycznych staje się ona coraz rzadziej używanym sposobem na poradzenie sobie z pajączkami. Bez względu na to, na jaką metodę się decydujemy, należy pamiętać o konsultacji z lekarzem dermatologiem, jeszcze przed podjęciem działań na naszej skórze.

5 Odpowiedzi na Jak leczyć popękane naczynka na twarzy?

 1. Kasia pisze:

  Moim sposobem na popękane naczynka był zabieg laserowy i jestem bardzo zadowolona z efektów, już po pierwszym zabiegu zauważyłam różnice 🙂

  • Oliwia pisze:

   Ja również polecam walkę z naczynkami laserem, podobno jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się naczynek.

 2. Zuzanna pisze:

  Ja zamierzam skorzystać z zabiegu krioterapii i mam nadzieje, że pomoże mi w pozbyciu naczynek 🙂

 3. Hania pisze:

  Bardzo dobry wybór, w moim przypadku pomogło 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 51 = 54