Leczenie łysienia krok po kroku

Oceń

Niewątpliwie, łysienie jest zmorą większości mężczyzn. Jednakże, dzięki coraz skuteczniejszym metodom leczniczym, coraz więcej mężczyzn przezwycięża łysienie. Jednakże, ażeby leczenie łysienia skutkowało odrastaniem włosów niezbędna jest profesjonalna terapia przeprowadzona przez trychologa – dermatologa

Kiedy zgłosić się do trychologa?

Niewątpliwie, tak na prawdę najlepiej jest zgłosić się do lekarza jak najprędzej. Oczywiście, czasami uda się nam nieco spowolnić proces łysienia domowymi metodami. Tym nie mniej, przeważnie jest to niejako tylko walka z objawami, gdyż domowymi metodami raczej nie jesteśmy w stanie zlikwidować przyczyny łysienia, a przecież w terapii właśnie to jest najważniejsze.

Na początek dostaniesz tabletki

Pierwszym co robi trycholog – dermatolog jest szczegółowe badanie oraz wywiad. Dopiero po przeprowadzeniu tych czynności jest on bowiem w stanie powiedzieć nam, dlaczego właściwie łysiejemy. Zdecydowanie najczęściej usłyszymy, że zadecydowały o tym nasze geny. Jednakże, czasem również może się okazać, że łysienie ma charakter tymczasowy, gdyż jest efektem zażywania jakiś leków, czy też prowadzenia niezdrowej diety.

Jeśli naszym problemem jest zażywanie jakiś leków, czy też zła dieta lub nieregularne odżywianie, trycholog – dermatolog zaleci nam czy to  zmianę diety, czy tez odstawienie ów leków. Jeśli natomiast problem tkwi w genach, prawdopodobnie jedynym wyjściem na początku będą leki.

Jeśli chodzi o leki, to przeważnie występują one w formie tabletek. Jeśli zaś chodzi o mechanizm ich działania, to jest różny, w przypadku różnych leków. Tym nie mniej, zdecydowanie najczęściej trycholog – dermatolog przepisuje leki zawierające finasteryd lub też opcjonalnie minoxidil. Zadanie leków jest bardzo proste, mają nie dopuścić do tego, aby w naszym organizmie powstawał dihydrotestosteron.

Co to takiego ten dihydrotestosteron? Dlaczego trzeba się go pozbyć, aby leczenie łysienia było skuteczne? Okazuje się, że duże ilości dihydrotestosteronu bardzo osłabiają włosy, przez co z czasem stają się one tak słabe, że wypadają. Osłabiają się również mieszki włosowe, które nie są w stanie generować wzrostu kolejnych włosów.

Czytaj też: http://medicomag.pl/uroda/trichogram-badanie-wlosow-ktore-stwierdzi-przyczyne-lysienia/

Dihydrotestosteron nie mógłby powstać, gdyby w organizmie nie było testosteronu. Jest to jego pochodna, dlatego właśnie łysienie to przede wszystkim problem mężczyzn. Tym nie mniej, kobiety również nie są całkowicie pozbawione testosteronu, co sprawia, że również one nie raz potrzebują leczenia łysiny.

Zabieg kolejnym krokiem

Następnym krokiem, jeśli leczenie łysienia przy użyciu leków nie działa, jest przeprowadzenie zabiegu. Być może brzmi to groźnie, jednak tak na prawdę każdy rodzaj zabiegu na łysienie jest zabiegiem niezwykle bezpiecznym i nieinwazyjnym.

Przykładem takiego zabiegu jest mezoterapia, która jeśli tylko jest prawidłowo przeprowadzona, nie jest absolutnie pod żadnym względem zabiegiem groźnym dla naszego zdrowia. Również laserowe poprawianie krążenia w skórze głowy to zabieg bezbolesny i bezpieczny.

Ostatni krok – przeszczep włosów

Jeśli nie mamy już nadziei na wyleczenie łysienia, gdyż ani tabletki, ani też zabiegi nie okazały się skuteczne, powinno pocieszyć nas to, że najskuteczniejszą metodą na łysinę jest przeszczep włosów. Jedyną jego wadą, która sprawia iż pacjenci decydują się na przeszczep w ostateczności, jest jego wysoka cena.

Jak się okazuje, leczenie łysienia często trwa długo, gdyż wymaga zastosowania wielu różnych metod. Jednakże, jeśli podejmiemy leczenie łysienia u dobrego i doświadczonego trychologa – dermatologa niewątpliwie prędzej czy później uporamy się z problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27 + = 36