Kiedy zdecydować się na manicure japoński?

Kiedy zdecydować się na manicure japoński?
5 (100%) 3 Głosów

Piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Dużą rolę w wyglądzie dłoni odgrywają również paznokcie, które powinny być błyszczące oraz odpowiednio wypielęgnowane. Niestety efekt taki nie jest łatwy do uzyskania – koszmarem dla dłoni, który szybko odzwierciedla się w ich wyglądzie jest między innymi stosowanie detergentów, codzienne prace domowe czy złe warunki atmosferyczne (zimno i mróz). Na szczęście istnieje wiele sposobów na poprawę wyglądu dłoni oraz paznokci, jednym z nich jest między innymi japoński manicure.

Wskazany jest on dla wszystkich tych osób, które borykają się z takimi problemami jak rozdwajające się paznokcie bądź chcą szczególnie zadbać o wygląd swoich paznokci i poprawić ich kondycję na przykład po zastosowaniu przedłużenia żelowego czy tipsów. Zabieg ten pomoże jeśli chodzi o łamliwe paznokcie.

Manicure japoński to prosty i coraz bardziej popularny zabieg kosmetyczny (tak jak manicure hybrydowy), który przyśpiesza proces regeneracji paznokci, pozwala pozbyć się problemu jakim są właśnie rozdwojone paznokcie oraz nadaje im zadbany, delikatny wygląd. Zabieg ten polega na wcieraniu w płytkę paznokcia minerałów oraz witamin (między innymi keratyny, krzemionki czy witaminy A, a także pyłku pszczelego, który posiada wiele cennych właściwości), a następnie naniesienie na paznokieć warstwy pudru.

Efektem takiego zabiegu jest przede wszystkim gładkość paznokci, lśniący wygląd. Aby zabieg był względnie trwały a rozdwajanie paznokci czy ich łamanie się nie powróciło, zabieg manicure japońskiego powinien być stosowany regularnie, a nie sporadycznie. Większość kosmetyczek zaleca, aby przeprowadzać go w serii po 4-6 zabiegów (w zależności od stanu wyjściowego paznokci) w odstępach co kilka tygodni (przeważnie raz na 3-4 tygodnie). Dzięki temu ten sposób na rozdwajające się paznokcie będzie bardzo trwały i efektywny.

3 Odpowiedzi na Kiedy zdecydować się na manicure japoński?

  1. Oliwia pisze:

    Tak, dokładnie, manicure biologiczny świetnie regeneruje paznokcie. Sama stosuję go jak odżywkę do paznokci 🙂

  2. Ola pisze:

    Naprawdę trzeba wykonać aż 6 zabiegów? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

26 + = 33