Depilacja laserowa w Gdyni: zwalcz problem niechcianych włosków!

Sposób na depilację laserową - Laser Vectus
Depilacja laserowa w Gdyni: zwalcz problem niechcianych włosków!
5 (100%) 3 Głosów

Nadmierne i niepożądane owłosienie bywa często problemem nie tylko kobiet, którym moda wyznacza powinność usuwania owłosienia, ale także mężczyzn. Bywa to przyczyną niskiej samooceny i poczucia bycia gorszym od innych. Nadmierne owłosienie może powodować spore problemy z wyjściem na basen czy wyjazdem na wakacje. Tacy ludzie boją się, że zostaną uznane w społeczeństwie za dziwadła, że będą wytykane palcami i wyśmiewane – stąd u nich to wielkie skrępowanie. Problem nadmiernego owłosienia jest problemem takim jak każdy inny. Z każdego problemu można wyjść, przy każdym problemie istnieją naprawdę dobre i skuteczne rozwiązania. Jakie jest rozwiązanie przy nadmiernym owłosieniu? Odpowiedź brzmi: depilacja laserowa. Dowiedzmy się, na czym ona polega oraz dlaczego może tak skutecznie zadziałać przy nadmiernym owłosieniu.

Depilacja laserowa Vectus – czym jest?

Jest to usuwanie niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera. Światło to wnika głęboko w skórę, dzięki czemu niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Wskazaniem do przeprowadzenia depilacji laserowej jest grube i ciemne owłosienie ciała. Takie owłosienie szczególnie charakteryzuje się tym, że odrasta bardzo szybko i jest niezwykle widoczne. Wygląda to niezbyt estetycznie, a pomocą mogą być jedynie bardzo skuteczne środki, takie jak właśnie depilacja laserowa. Depilację laserową można wykonać praktycznie na każdej części ciała. Laserowe usuwanie owłosienia można wykonywać w dobrych salonach kosmetycznych. Do tego zabiegu należy się wcześniej odpowiednio przygotować.

Co należy zrobić przed zabiegiem depilacji laserowej?

Wskazania:

 • miesiąc przed zabiegiem zaprzestać usuwaniu owłosienia,
 • trzy tygodnie przed zabiegiem zaprzestać stosowania maści z retinoidami,
 • pół roku przed zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami,
 • kilka tygodni przed zrezygnować z opalania,
 • tydzień przed nie wolno już stosować kremów ani maści z witaminą A, C, retinolem, izotretinoiną i kwasami owocowymi,
 • w dniu zabiegu nie stosować żadnych kosmetyków ani perfum.

Na początku przeprowadzona zostaje próba laserowa na skórze. Ma ona na celu sprawdzenie, w jaki sposób skóra reaguje na podobne podrażnienia. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do wykonywania zabiegu. Lekarz używa najczęściej lasera, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Melanina odbiera energię, którą przekazuje laser. W ten sposób ulega ona zniszczeniu, a wraz z nią cały mieszek. Po zabiegu zostają nałożone preparaty łagodzące. Aby owłosienie zostało usunięte w sposób trwały, należy przeprowadzić kilka takich serii depilacji laserowej. Po jednym zabiegu bowiem efekty są widoczne, ale wszystkie włosy nie rosną jednocześnie, więc po pewnym czasie zaczynają odrastać nowe, a ich również trzeba się pozbyć.

Kwestia bólu i podrażnień skóry po depilacji laserowej

Osoby chcące się zdecydować na zabieg często chcą wiedzieć, czy depilacja jest bolesna, a także, czy w jakikolwiek sposób wpływa niekorzystnie na skórę. Już wyjaśniamy. Podczas zabiegu może być odczuwany pewien dyskomfort, jednak jest to jedynie dyskomfort – nie ból. Co do podrażnień – depilacja laserowa w żaden sposób nie niszczy skóry.

Depilacja Laserem Vectus z czytnikiem SkintelDlaczego warto poddać się depilacji laserowej Vectus?

Depilacja tym sposobem jest nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna. Poza tym:

 • nie wywołuje skutków ubocznych,
 • jej efekty są trwałe i widoczne na każdej części ciała, która zostanie poddana depilacji laserowej,
 • zaoszczędza czas – depilacja laserowa zastąpi codzienną depilację maszynką czy woskiem,
 • możliwość wykonania zabiegu ze znieczuleniem,
 • kończy problem z wrastającymi w skórę włoskami,
 • zazwyczaj krótko trwa – jest to kilkanaście minut.

Jak widać – nie ma lepszej metody na całkowite pozbycie się niechcianych włosków na twarzy i ciele.

Nie czekaj – zapisz się się na depilację laserową w Gdyni! Profesjonalny salon kosmetologiczny zadba o to, abyś zarówno w trakcie, jaki i po zabiegu, czuł się komfortowo. Przed wykonaniem depilacji konieczne jest przeprowadzenie konsultacji, na których specjalista ustali potrzebną liczbę wizyt oraz okresy przerw między kolejnymi zabiegami. Jest to ważne, ponieważ podczas jednej wizyty laser usuwa tylko te włoski, które znajdują się w fazie wzrostu – więc powtórzenie zabiegu jest konieczne, aby pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze.

Po wykonaniu całej serii w ciągu roku zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego.

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 64 94
https://vectusgdynia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 47 = 52