Depilacja laserowa gdynia – Skuteczny sposób na nadmierne owłosienie

sposób na nadmierne owłosienie
Depilacja laserowa gdynia – Skuteczny sposób na nadmierne owłosienie
5 (100%) 8 Głosów

Niewiele osób wie, że depilacja miała swoje początki nawet 30 tys. lat p.n.e., a pierwsze maszynki wykonywano z zaostrzonych kamieni. Usuwanie zbędnego owłosienia było znane Egipcjanom i stosowane przez obie płcie, jako rytuał magiczny mający na celu przepędzenie złych mocy, które jak wierzono- kryły się we włosach. W wiekach średnich stało się jednak tematem tabu, ponieważ ciała kobiet musiały być szczelnie zakryte. W XVIII wieku jednak powstała moda na brak owłosienia, a w 1915 roku dzięki reklamie w czasopiśmie Harper’s Bazaar trend ten rozpowszechnił się na świecie na dobre. Obecnie nie wyobrażamy sobie dbania o urodę, bez wykonywania depilacji. Mamy do dyspozycji wiele produktów i zabiegów zapewniających nam gładką skórę. Niestety, nie  pozwalają one pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe. Jedynym trwałym rozwiązaniem jest depilacja z użyciem światła lasera.

Przełom w depilacji – depilacja laserowa

Depilacja laserowa pojawiła się już w latach 60-tych XX-go wieku. Stosowane wówczas urządzenia były niedokładne. Nie usuwały włosa, lecz pozbawiały go pigmentu, ponadto niszczyły skórę. Wraz z upływem czasu, udoskonalono jednak lasery na tyle, by w 1983 uzyskać urządzenie o parametrach odpowiednich do wykorzystania w salonach kosmetycznych. Zabieg taki pozwalał jednak na pozbycie się owłosienia, jedynie na 3 miesiące.

Obecnie do depilacji wykorzystuje się najnowocześniejsze urządzenia, które używane są nawet do leczenia zapalenia mieszków włosowych, czy też do usuwania wrośniętych włosków. Sam zabieg depilacji laserowej nie jest bolesny, jak np. usuwanie owłosienia plastrami z woskiem, czy elektrycznymi depilatorami. Wyróżniamy kilka rodzajów laserów, które różnią się miedzy sobą długością fali oraz przeznaczeniem, są to:

 • laser rubinowy
 • laser diodowy
 • laser aleksandrytowy
 • laser neodymowo-yagowy
 • laser IPL Harmony

W skrócie laserowe usuwanie owłosienia polega na wypaleniu światłem lasera komórek odżywczych włosa, czyli zniszczeniu mieszka włosowego wraz z macierzą włosa. Dzięki temu regeneracja jest uniemożliwiona i włos nie odrasta. Barwnik, czyli melanina, zawarta we włosach i w skórze pochłania światło lasera, wydzielając ciepło. Dlatego też, urządzenia te wyposażone są w systemy chłodzenia skóry, by zapobiec jej poparzeniu.

Depilacja laserowa Gdynia – DepilacjaVectus
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Dla kogo?

depilacja szyi i karkuKażdy może skorzystać z zabiegu laserowego usuwania owłosienia w celu poprawienia wyglądu, oraz samopoczucia. Natomiast szczególnym wskazaniem do niego jest nadmierne owłosienie, występujące zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, karmienie piersią, świeża opalenizna, skłonność skóry do przebarwień, łuszczyca, bielactwo, terapia retinoidami, podrażnienia skóry oraz skłonność do powstawania bliznowców.

Więcej informacji na temat zabiegu depilacji laserowej: https://www.rmf.fm/magazyn/news,17482,czy-depilacja-laserowa-jest-skuteczna.html

Jakich efektów możemy spodziewać się po zabiegu?

Zastosowanie najnowocześniejszych urządzeń, pozwala na usunięcie do 95% niechcianych włosów (5% to włosy nie będące w fazie wzrostu podczas zabiegu). Aby osiągnąć najlepszy efekt, wystarczy wykonać 4, maksymalnie 6 zabiegów. Należy powtarzać je co 4 lub nawet co 10 tygodni. Niezależnie od wielkości powierzchni skóry poddanej laserowemu usuwaniu włosów, zabieg trwa kilka lub kilkanaście minut. Jest on całkowicie bezpieczny, jednakże przez kilka godzin lub maksymalnie 3 dni może utrzymywać się zaczerwienienie i delikatny obrzęk skóry. Warto wtedy sięgnąć po preparaty zawierające panthenol, działający łagodząco i regenerująco na skórę oraz używać delikatnych kosmetyków do mycia. Skórę należy osuszać delikatnie, nie pocierając jej. Przez miesiąc po depilacji nie wolno się opalać, a w czasie słonecznych dni najlepiej jest używać kremów z najwyższym filtrem (SPF 50). Nie należy też korzystać z sauny i basenu, używać dezodorantów i perfum.

Lasery diodowe najnowszej generacji pozwalają na praktycznie bezbolesne pozbycie się niechcianych włosów, dzięki inteligentnemu systemowi skanowania poziomu melaniny w skórze, przez co nie ma możliwości wystąpienia pomyłki w doborze długości fali. Ponadto nowoczesny system chłodzenia zapobiega wystąpieniu jakichkolwiek poparzeń oraz podnosi komfort pacjenta.

W zależności od części ciała jaką chcemy wydepilować, koszt zabiegu wynosi od 149 do 599 zł. Warto więc wykupić od razu cały pakiet 4 lub 6 zabiegów, pozwoli to zaoszczędzić nawet 1000 zł. Koszt wydaje się być wysoki, jednak gdy wykonamy całą serię depilacji, możemy pożegnać niechciane owłosienie raz na zawsze.

7 Odpowiedzi na Depilacja laserowa gdynia – Skuteczny sposób na nadmierne owłosienie

 1. Sylwiaa pisze:

  Używałam do depliacji plastrów z woskiem i to był koszmar, ból nie do wytrzymania i w dodatku niedokładnie goliły.

 2. Berna87 pisze:

  Ktoś zna jakiś dobry sposób na nadmierne owłosienie? Zastanawiam się czy warto korzystać z depilacji laserowej, nie wiem czy to na moją kieszeń…

  • margarita pisze:

   Myślę, że usuwanie owłosienia laserem to najlepszy sposób i wcale nie jest taki drogi jak się wydaje. Bądź co bądź jednak jest to długotrwały sposbób i trzeba tak na to patrzeć 🙂

  • Paula pisze:

   A ktoś poleca jakiś dobry gabinet na depilację laserową?

  • figa55 pisze:

   Ja polecam gabinet Clinica Cosmetologica w Gdyni. Przed zabiegiem poznałam wszystkie przeciwwskazania do depilacji, pełny profesjonalizm 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

61 + = 65