Co na zmarszczki na czole?

Co na zmarszczki na czole?
5 (100%) 1 Głosów

Zmarszczki na czole należą do zmarszczek mimicznych, czyli tych trwałych załamań w naszej skórze, które tworzą się na skutek wyrażania emocji: złości, śmiechu, zdziwienia itp. Związane jest to także z procesem starzenia się skóry, gdy z wiekiem jej komórki nie są w stanie wiązać tyle wody, ile potrzeba, aby była ona elastyczna, ujędrniona i odpowiednio nawilżona. Jakie są sposoby na zmarszczkę mimiczną? Skóra wiele razy dziennie kurczona i rozkurczana ciągle w tych samych miejscach, w końcu przybiera kształt tych częstych załamań. Zmarszczek nie da się całkowicie uniknąć, można je wygładzić natomiast lub znacznie opóźnić ich pojawienie się.

Sposoby na gładkie czoło

Na czole występują dwa rodzaje zmarszczek. Są to zmarszczki pionowe (tzw. lwia zmarszczka) oraz zmarszczki poziome. Te pierwsze tworzą się między brwiami w wyniku marszczenia czoła przy złości lub głębokim zamyśleniu. Te drugie to wynik unoszenia oczu do góry w przypadku, np. zdziwienia – powstają wtedy pionowe kreski. Jak widać nie da się ich całkowicie uniknąć – można jedynie im przeciwdziałać, czyli opóźniać ich pojawienie się lub wygładzać te zmarszczki, które już powstały. Na rynku medycznym oraz kosmetycznym dostępnych jest wiele metod walki z takimi znakami upływającego czasu. Są to zabiegi iniekcyjne na zmarszczki (toksyna botulinowa, kwas hialuronowy), zabieg z wykorzystaniem specjalistycznych sprzętów (lasera, światła IPL, fale RF) czy zabiegi kosmetyczne (tj. mikrodermabrazja, peelingi). Ale co na zmarszczki na czole może pomóc w zaciszu domowym? Najlepszym rozwiązaniem będą preparaty w postaci kremów, które stosowane regularnie dadzą długotrwałe i widoczne efekty.

Z naturalnych składników

W tym miejscu stoimy również przed wyborem rodzaju takiego kremu. Aby był on najlepszy dla naszej skóry, bezpieczny a jednocześnie gwarantujący oczekiwane efekty musi być wyprodukowany z naturalnych składników, które będą działać kompleksowo. Przy wygładzaniu zmarszczek czoła istotne jest nie tylko odpowiednie uelastycznienie skóry i jej odpowiednie napięcie czy czynniki regenerujące, ale także jej optymalne nawilżenie i odżywienie oraz poprawa mikrokrążenia, dzięki któremu szybciej zachodzą procesy regeneracyjne. Takie właściwości po zastosowaniu może dawać krem na bazie naturalnych składników roślinnych, tj. wyciągu z żeń-szenia syberyskiego, wyciągu z kwiatów lawendy, ekstraktu z ruszczyka kolczastego czy wyciągu z pąków. Poszukując odpowiedniego kremu powinniśmy zatem dokładnie czytać jego skład i sprawdzać, czy nie zawiera niepożądanych sztucznych parabenów, silikonów czy alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

23 − = 20