Cellulit a cellulitis – czy to to samo?

Cellulit a cellulitis – czy to to samo?
5 (100%) 5 Głosów

Często zamiennie używa się różnych określeń, które w rzeczywistości wcale nie oznaczają tego samego. Podobnie jest ze słowami „cellulit” i „cellulitis”, w teorii mających całkowicie inne znaczenia, a w praktyce używanych jako synonimy na określenie powszechnie występującej u kobiet „skórki pomarańczowej”. Tymczasem gdy cellulit stanowi zwykle defekt estetycznej natury (a w dodatku posiada go przeszło 85% przedstawicielek płci pięknej), cellulitis jest poważną chorobą skóry, którą należy poddać antybiotykoterapii. Ten pierwszy zwalcza się stosując kremy na cellulit oraz właściwą dietę i ćwiczenia, drugi wymaga najczęściej pomocy lekarza. Co jeszcze je różni?

Cellulitis, czyli stan zapalny

Choroba ukrywająca się pod terminem cellulitis to w rzeczywistości poważny stan zapalny tkanek podskórnych, którego objawy stanowią obrzęk, zaczerwienienie i ból. Cellulitis wywoływany jest przez infekcje bakteryjne, dlatego właśnie należy leczyć go przy użyciu antybiotyków. Może je przepisać tylko lekarz, dlatego po zauważeniu sino-czerwonego obrzęku i odczuciu dyskomfortu należy szybko zwrócić się po pomoc. Jak widać, cellulitis nie jest więc tym samym co cellulit – oznacza całkowicie inny typ dolegliwości i nie pomogą na niego kosmetyki na cellulit. Można za to skutecznie go leczyć.

Cellulit – niewłaściwe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej

krem antycellulitowy vialiseZ kolei cellulit jest defektem głównie natury kosmetycznej, chociaż czasem bywa, że jego nasilenie zmienia go w bolący problem. To inaczej lipodystrofia, czyli powszechnie występujące u kobiet, nieprawidłowe rozmieszczenie komórek tkanki tłuszczowej – zwłaszcza na udach, pośladkach czy brzuchu. Powodem są głównie żeńskie hormony płciowe, estrogeny. To ich nadmiar zatrzymuje w skórze wodę i limfę, a także zmniejsza drożność najdrobniejszych naczynek krwionośnych, czego wynikiem jest obrzęk i brak prawidłowego odprowadzania płynów. Napuchnięte komórki tworzą pod skórą charakterystyczne wybrzuszenia i wgłębienia, do w efekcie wygląda jak skórka pomarańczy. Na problemy krążeniowe świetny sposób stanowią kremy na cellulit, na przykład Vialise – serum antycellulitowe, które radzi sobie skutecznie z uszkodzeniami kapilar i powoduje powracanie komórek do prawidłowych rozmiarów.

Sposoby walki z cellulitem – Serum na cellulit?

Wśród najczęściej stosowanych sposobów na redukowanie cellulitu jest przede wszystkim stosowanie kosmetyków. Na przykład naturalny krem Vialise czy też serum na cellulit zawiera mnóstwo skutecznych składników, dzięki którym można zredukować cellulit do niewidocznej postaci. Nowoczesne kosmetyki dedykowane temu problemowi działają na wielu polach, między innymi wspomagając spalanie tkanki tłuszczowej. Oczywiście, równie ważną metodą jest odpowiednia dieta – rezygnacja z nadmiaru soli i węglowodanów, odpowiednie ilości błonnika oraz antyoksydantów. Cuda zdziała także regularna aktywność fizyczna, nawet w formie niezbyt forsujących spacerów czy zamiany samochodu na dojazdy do pracy na rowerze. Wreszcie istnieją też specjalne zabiegi kosmetyczne oraz chirurgiczne, które pomagają odzyskać piękną skórę.

Czytaj wiecej: http://redukcjacellulitu.pl/cellulit/banki-chinskie-cellulit/

2 Odpowiedzi na Cellulit a cellulitis – czy to to samo?

  1. Marketing pisze:

    Nawet lekarze używają tego pojęcia naprzemiennie. Raz mi kiedyś lekarz pierwszego kontaktu mówił, że teraz ludzie coraz częściej mają cellulitis. Pewnie myślał, że cellulit brzmi bardziej trywialnie, a oni lubią poświrować jacy to mądrzy są, bo łacinę znają i w ogóle.

  2. Hanka pisze:

    Przede wszystkim odżywianie. Cellulit nie będzie się pojawiał, jak będziecie z organizmu pozbywać się toksyn i nadmiaru tłuszczu. Do tego konieczna jest jednak zmiana diety, bo do cellulitu lepiej nie dopuścić niż się go pozbyć. No i oczywiście idealnie by było jeszcze zacząć ćwiczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

31 − 29 =