Złogi w jelitach jak się pozbyć?

Oceń

Złogi w jelitach to poważny problem zdrowotny. Warto zastosować profilaktyczne oczyszczanie jelit, by uniknąć poważniejszych kłopotów w dalszym czasie. W jaki sposób można usunąć złogi nazywane w tym przypadku kamieniami kałowymi?

Złogi w jelitach – jak się pozbyć tego problemu? Pierwszą możliwością, którą warto wykorzystać, nawet w przypadku dużych kamieni kałowych, jest zmiana jadłospisu. Przy układaniu diety warto zajrzeć na stronę zlogi-jelitowe.pl. Powodem odkładania się złogów są przede wszystkim złe nawyki żywieniowe oraz zbyt mało ruchu w ciągu dnia. Dzisiejszy świat wymaga innego stylu życia niż kiedyś. Obecnie praca wymaga głównie używania umysłu, nie siły mięśni. To wbrew pozorom bardzo źle odbija się na ludzkim organizmie. Siedzący tryb życia sprawia, że nie ma aktywności, która mogłaby pobudzić ruchy robaczkowe jelit. W rezultacie dochodzi do odkładania się złogów, na które składają się głównie niestrawione resztki pokarmowe.

Złogi w jelitach jak się ich pozbyć przy pomocy ziół? Napary ziołowe mogą być niezwykle pomocne w przypadku powstania kamieni kałowych. Za oczyszczający uważa się zwłaszcza napar z mniszka lekarskiego. Najbardziej jednak znanymi preparatami, które mogą pomóc w usunięciu złogów są nasiona, o których ciekawie napisane jest w tym artykule. Len i babka płesznik to rośliny, których nasiona mają wysoką zawartość błonnika. To doskonałe środki do zwalczania kamieni kałowych, ponieważ efektywnie wspomagają ich wydalanie. Warunkiem jest jednak to, by złogi nie były zbyt duże.

Złogi w jelitach to problem, którego można się pozbyć nie tylko poprzez jedzenie warzyw i owoców w całości. Niektórzy wolą w tym celu wykorzystać świeżo wyciskane soki. One również mają wysoką zawartość błonnika i dzięki temu możliwe jest efektywne wzbogacenie diety w ten właśnie składnik. Oprócz soków z warzyw i owoców w tym celu wykorzystuje się również sok ze świeżego zielonego jęczmienia. Choć według niektórych osób ten ostatni sok nie jest najlepszy w smaku, to jednak warto go spożywać. Oprócz błonnika zawiera on bowiem wiele witamin, minerałów i zdrowy chlorofil. Zamiast soku można także łykać gotowy preparat z młodego jęczmienia w kapsułkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 42 = 48