Jak wyleczyć łysienie? Już dziś odwiedź trychologa!

wizyta u trychologa
Jak wyleczyć łysienie? Już dziś odwiedź trychologa!
5 (100%) 32 Głosów

Trichogram i trichoskopia – chociaż nazwy tych badań nie przeniknęły jeszcze do ogólnej świadomości społecznej, ich pomoc w diagnostyce chorób skóry głowy i włosów jest znacząca. Specjalizacja ta leży w dziedzinie trychologów, zajmujących się na co dzień problemem łysienia.

TRYCHOLOGIA

Pacjenci zaniepokojeni nadmiernym wypadaniem włosów poszukują często odpowiedzi na pytania o to gdzie znaleźć przyczyny łysienia i jak wzmocnić włosy. Specjalistyczne badanie włosów polega na dokładnym obejrzeniu skóry głowy i włosa. Podczas badania trichogramem, trycholog rozpoczyna leczenie włosów poprzez pobranie kilku z nich do badania laboratoryjnego. Podczas trichoskopii użyje przyrządu nazywanego dermatoskopem – dzięki niemu nastąpi wykonanie zdjęć, również wysłanych do laboratorium. Każda z analiz trwa około miesiąca. Otrzymane wyniki pozwalają wskazać na przyczyny łysienia i precyzyjnie ocenić stan skóry na głowie.

WYPADAJĄCE WŁOSY – WSTYDLIWY PROBLEM

Wypadające włosy są dla większości ludzi powodem do kompleksów i skrępowania społecznego. Wczesne rozpoczęcie działania w kierunku leczenia, może jednak pomóc. Na początkowych etapach zmiany są zwykle odwracalne, więc nadmierne wypadanie włosów zamienia się w porost nowej i zdrowej fryzury. Jakie schorzenia wywołują wypadanie włosów? Przyczyny najczęściej wymieniane to:

  • Zakażenia bakteryjne i grzybiczne skóry głowy
  • Atopowe zapalenie skóry
  • Nowotwory, w tym szczególnie nowotwory skóry
  • Kuracja antybiotykowa
  • Kuracja hormonalna, w tym szczególnie antykoncepcyjna

TYPY ŁYSIENIA

W zależności od szczegółowej, indywidualnej diagnostyki, każdy człowiek może spotkać się z łysieniem:

  • Androgenowym, w którym zmienia się linia włosów, przede wszystkim w okolicach części skroniowej.
  • Plackowatym, w którym następuje pojawienie się łysych plam na skórze głowy.
  • Bliznowaciejącym, w którym wypadanie włosów rozpoczyna się przy płacie ciemieniowym.
  • Polekowym, w którym w szybkim czasie i w bardzo równomierny sposób wypadają wszystkie włosy na głowie.

Zabiegi takie jak np. mezoterapia skóry głowy lub Kriomasaż Cryo-S, mogą całkowicie zahamować łysienie. Zalecana jest wcześniejsza konsultacja, która pomoże dobrać najlepszą dla skóry metodę skutecznej walki. – mówi ekspert trycholog.

zabieg na wzmocnienie włosów

Trycholog wykonujący zabieg mezoterapii

ZALECANE METODY LECZENIA

Jeżeli interesuja cię szczegóły zabiegów, sprawdź https://www.trojmiasto.pl/drTrycholog-Gdynia-o80012.html.

Wspomniana przez eksperta mezoterapia skóry głowy może przyjąć formę igłową lub bezigłową. Podczas zabiegu przy użyciu igły, do skóry głowy wstrzyknięte zostają substancje pobudzające i odżywcze – włosy mogą dzięki temu ponownie rosnąć. Jedną z takich substancji jest osocze bogatopłytkowe pochodzące z krwi. Skutecznie oddziałuje na układ krwionośny i wzrost włosów. W takich samych celach przeprowadza się również mezoterapię bezigłową – środkiem zahamowania łysienia jest w tym przypadku użycie impulsów elektrycznych.

Kriomasaż Cryo-S ochładza z kolei poddaną zabiegowi skórę głowy na siłę takiej temperatury, żeby udało się zregenerować komórki włosów. Powtórzenie zabiegu gwarantuje zahamowanie łysienia. Metoda przeprowadzana jest szczególnie u mężczyzn przy występowaniu łysienia plackowatego. Żaden z zabiegów nie wiąże się z wcześniejszym przygotowaniem ani specjalną, czasochłonną pielęgnacją po jego wykonaniu. Warto jednak pamiętać, że to co na wypadanie włosów działa na co dzień, to stosowanie płukanek, koktajlów, odzywek, masaży i odpowiednich szamponów. Ważna jest również redukcja poziomu stresu, prawidłowe odżywianie i regularny wypoczynek. Jeśli przyczyny wypadania włosów są bardziej zaawansowane, trychologia rozwiąże wskaże je i zastosuje odpowiednie metody leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 1